Bootcampy są jednym z pierwszych wyborów tych, którzy myślą o zajęciu się programowaniem na poważnie. Przygotowuje się je właśnie z myślą o tym, by wszystkim zainteresowanym ułatwić wejście do branży IT. Typowy bootcamp programistyczny jest organizowany przez szkołę programowania, która często z kolei jest taką dodatkową działalnością większych firm programistycznych albo nawet działających na własną rękę, niezależnych programistów. Skondensowane szkolenia trwają kilka miesięcy. Zapewniają też, że w przeciągu kilkunastu tygodni każdy wyciągnie z nich odpowiednią wiedzę do tego, by zostać początkującym programistą i zacząć ubiegać się o swoją pierwszą prawdziwą pracę w branży (zwykle chodzi tu o staż).

O bootcampach programistycznych

Bootcamp na pewno jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Gwarantuje on dostęp do uporządkowanej i odpowiednio rozplanowanej wiedzy, którą przekazuje się uczniom w taki sposób, by pewne rzeczy wynikały naturalnie z poprzednich. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych programistów, dzięki czemu szybko można nauczyć się np. najpopularniejszego języka jakim jest Python – więcej o Pythonie tutaj: https://e-gracz.pl/python-najpopularniejszy-jezyk-programowania/.Oczywiście mają oni pewne umiejętności typowo pedagogiczne, ale jednak wciąż pozostają przede wszystkim ekspertami od kodowania i nieraz w życiu codziennym normalnie realizują się zawodowo, a bootcampami programistycznymi zajmują się po godzinach.

Zdalnie oraz stacjonarnie

Bootcamp programowanie może odbywać się stacjonarnie lub zdalnie. Zazwyczaj lekcje prowadzone są albo podczas weekendów, albo popołudniami czy wręcz wieczorami, czyli po tych standardowych godzinach pracy. Istnieje też jednak opcja wzięcia udziału w zintensyfikowanym kursie dziennym. Zwykle będzie on zakładać codzienną kilkugodzinną naukę, odbywającą się np. od ósmej do szesnastej z kilkoma krótkimi przerwami.

To, co może zniechęcać do skorzystania z podanej formy edukacji, to na pewno cena, jaką trzeba zapłacić za standardowy bootcamp programistyczny. Raczej zawsze uzna się ją za wysoką, bo rzadko kiedy bootcampy można wykupić za kwotę paru tysięcy złotych. Przeważnie kosztują one kilkanaście tysięcy. Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są one warte tej ceny.