Aktualnie programiści oraz pracownicy IT są rozchwytywani przed różnorodne firmy. Z tego względu skrzętnie badają granice, których nie będą mogli już przekroczyć, a robią to za pomocą dodatkowy benefitów, bo sama pensja powoli przestaje być wystarczającym kryterium w kontekście wyboru pracy.

Życzenia programistów nie z tej Ziemi

W wielu firmach elastyczne godziny pracy, dodatkowe płatne urlopy, pokoje przeznaczone na drzemki, gaming roomy, liczne szkolenia czy karnety na zajęcia rekreacyjno-sportowe są już standardem.

Wyobraźnia programistów jest jednak nieograniczona, a praca zawsze się znajdzie. W związku z tym pracownicy szeroko pojętego IT często życzą sobie całkowicie zaskakujących benefitów. W dodatku często są one spełnianie przez zdesperowanych pracodawców.

Wśród najbardziej zaskakujących dodatków dla pracownika, można wyróżnić takie benefity pracowe jak:

  • rozkładane łóżko w biurze
  • konkretny kolor ścian biura
  • akwarium ustawione na biurku koło monitora
  • osobna biblioteka, w której można spokojnie poczytać wybraną książkę
  • stół bilardowy
  • w przypadku pracy zdalnej i oferty obejmującej owocowe piątki pojawia się również możliwość ich dowozu do domu pracownika

Zachcianki pracowników z branży IT

Osoby znające się na programowaniu oraz pojęciach związanych z IT są absolutnie pewne tego, że zawsze znajdą interesującą pracę. Jest to spowodowane rynkiem pracy, który cierpi na deficyt pracowników w tej gałęzi. Z tego względu programiści są zasypywani różnorodnymi ofertami, a pracodawcy prześcigają się w udogodnieniach mających przyciągnąć nowych kandydatów.

Z kolei sami pracownicy również przekraczają kolejne granice i proszą o dodatkowe, często absurdalne wręcz benefity. Chcą w ten sprawdzić na jak wiele mogą sobie pozwolić. Jeśli w związku ze swoją prośbą nie dostaną pracy, to nie mają czym się przejmować. Bez problemu znajdą coś innego.