Obecnie istnieją aplikacje podróżnicze, dzięki którym cały proces przed przyjazdem do miejsca docelowego jest znacznie łatwiejszy Poniżej przedstawiamy 4 aplikacje, które pomogą Ci zorganizować kolejną przygodę:

PlanChat

Jest to aplikacja do przesyłania wiadomości, która pozwala użytkownikom odkrywać, planować i koordynować wycieczki grupowe.

Użytkownicy mogą stworzyć pomysł na podróż, wyszukać hotele i loty, odkryć proponowane doświadczenia, dokumenty i stawki cenowe, a następnie zaprosić znajomych i porozmawiać w grupie.

Łatwo jest stworzyć intuicyjną trasę poprzez kartę podróży, w której można zawrzeć interesujące miejsca, restauracje, hotele, a nawet biznesplany, następnie stworzyć ankiety wśród wszystkich członków, a na koniec podzielić koszty.

Kajak

Ta aplikacja oferuje możliwość wyszukiwania i porównywania cen, aby znaleźć najlepszy lot, hotel lub samochód do wynajęcia. Posiada dużą liczbę filtrów, na przykład można wybrać budżet, który masz do dyspozycji, a także swoje preferencje w zakresie hoteli i lotów.

Oprócz dokonywania rezerwacji za pośrednictwem tej aplikacji, można również scentralizować wszystkie niezbędne dokumenty. Dotyczy to kart pokładowych, aby nie skończyło się to ich zgubieniem.

Oprócz tego można dodać informacje o statusie lotu w czasie rzeczywistym oraz inne dane, takie jak czas wejścia na pokład, czy bramka.

Airbnb

Jeśli chcesz znaleźć lub zaoferować nocleg za pomocą Airbnb, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest założenie konta na stronie serwisu (airbnb.com).

Wyszukiwanie noclegów jest bardzo proste: na stronie głównej należy wpisać cel podróży, daty podróży i liczbę gości, a następnie kliknąć na Szukaj. Możesz umieścić filtry, takie jak zakresy cen, aby uzyskać bardziej precyzyjne wyniki. Zobaczysz wtedy serię ogłoszeń o noclegach wraz z ich cenami. Kliknij na jeden z nich, a będziesz mógł zobaczyć opis, zdjęcia, udogodnienia, wielkość obiektu, zasady panujące w domu oraz opinie innych gości. Wybierasz się nad morze bałtyckie? Zajrzyj także na portal http://ejantar.pl, który pomoże Ci z planowaniem wakacji.

Google Travel

Aplikacja umożliwia dostęp do potrzebnych informacji bez konieczności łączenia się z internetem. W zasadzie cała aplikacja jest dostępna „offline”. Jest to bardzo przydatne, gdy jesteś w podróży i chcesz uniknąć opłat roamingowych, które zepsują Ci wakacje.

Zauważ jednak, że Google Travel wykorzystuje informacje o Twoim koncie Gmail, więc musisz je mieć, aby z niego korzystać. Po pobraniu aplikacji wprowadzasz swoje konto Gmail, a aplikacja skanuje twój e-mail w poszukiwaniu dat podróży, lotów i informacji.

Następnie udostępnia osobie wszystkie te informacje w jednym miejscu. Pozwala również na stworzenie własnego planu podróży, lub może to zrobić za Ciebie.